Maroko zakazuje sprzedaży burek

Opublikowano: 12.01.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Ministerstwo spraw wewnętrznych Maroka zakazało w trybie natychmiastowym wyrobu, importu i sprzedaży burek – stroju kobiecego, zasłaniającego twarz z wyjątkiem oczu. Przedstawiciele ministerstwa osobiście doręczali zakazy na targach i w sklepach. Sprzedawcy mają 48 godzin na pozbycie się tych strojów (w tym zmianę na zwykły niqab, nie zasłaniający twarzy) pod groźbą ich konfiskaty.

Najprawdopodobniej zakaz wynika z powodów bezpieczeństwa, zdarzały się rabunki, przeprowadzane przez osoby z zasłoniętymi twarzami. W rozporządzeniu nie ma jednak mowy o kobietach, noszących burki – czy też będą zmuszone do ich zmiany na inny strój.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: MoroccoWorldNews.com
Źródło: Euroislam.pl

TAGI: ,

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.