Chór Aleksandrowa ogłosił rekrutację artystów

Opublikowano: 10.01.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Pierwsze wystąpienie Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandrowa, którego zasadnicza część zginęła w katastrofie Tu-154 w Soczi, odbędzie się 23 lutego 2017 roku. Dyrekcja zespołu ogłosiła tymczasem konkurs w celu obsadzenia wakujących stanowisk solistów, artystów chóru i baletu.

Przesłuchania konkursowe kandydatów na stanowiska solistów, artystów chóru i baletu Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandrowa rozpoczną się 16 stycznia 2017 roku. W ciągu dziesięciu dni trwania konkursu dyrekcja zespołu zamierza odbudować zasadniczą cześć zespołu, która poległa w katastrofie Tu-154 w Soczi. A już za miesiąc, 23 lutego, nowi uczestnicy zespołu będą musieli wystąpić przed kierownictwem Rosji w Państwowym Pałacu Kremlowskim na uroczystym koncercie poświęconym Dniu Obrońcy Ojczyzny.

Koncert będzie miał za zadanie ukazanie „potęgi i wielkości niezniszczalnej i legendarnej” rosyjskiej armii, „odzwierciedlić zmiany i wyzwanie polityczne, z jakim zderzyła się Rosja w 2016 roku oraz heroiczną pomoc rosyjskiej armii w walce syryjskiego narodu z organizacjami terrorystycznymi”.

Wcześniej wiceminister obrony Rosji Nikołaj Pankow mówił, że odrodzenie zespołu muzykalnego im. Aleksandrowa jest jednym z zadań, jakie stawia przed sobą resort.

Źródło: pl.SputnikNews.com

TAGI: ,

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.