Chcą umieścić uchodźców w domach obywateli

Opublikowano: 21.08.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 899

Z powodu braku miejsc w centrach dla imigrantów minister mieszkalnictwa Emmanuelle Cosse zaapelowała do obywateli francuskich, żeby rozważyli przyjęcie uchodźców pod swój dach.

W zamian za pomoc w ulokowaniu dodatkowego tysiąca osób w prywatnych domach, organizacje charytatywne dostawać będą nagrody motywacyjne w wysokości 1500 euro rocznie od osoby dla każdej instytucji mogącej znaleźć zakwaterowanie dla 50 lub więcej ludzi. System ten ma być stosowany jedynie w przypadku tych przyjezdnych, którzy posiadają już status uchodźcy.

Dla społeczeństwa oznacza to, że powinno być gotowe do otwarcia drzwi oraz wykazania się „zaangażowaniem obywatelskim”, do którego nawołuje Cosse. Potencjalni gospodarze będą musieli zapewnić oddzielny pokój na przynajmniej pięć miesięcy. Ponadto Cosse planuje „do końca września” utworzyć 3000 dodatkowych miejsc w już istniejących centrach. Dodatkowe łóżka pojawią się w 50 placówkach w całej Francji, powiedziała pani minister.

Przed Francją stoją duże wyzwania związane z napływem migrantów. Unia Europejska szacuje, że do końca 2017 r. do kraju przyjedzie ich 30 tysięcy. Organizacje, które chcą wziąć udział w planie pani Cosse, mogą zgłaszać się do 20 września. Rozpoczęcie akcji zaplanowano na październik, jednak Francuzi już okazali się życzliwymi gospodarzami. Organizacje takie jak Singa od jakiegoś czasu zajmują się organizowaniem zakwaterowania uchodźcom we francuskich domach.

W rozmowie z portalem “The Local” jedna z mieszkanek Paryża powiedziała, że dzielenie mieszkania przez pięć miesięcy z uchodźcą było „prawdziwie pozytywnym doświadczeniem”. „Mam teraz przyjaciela pochodzącego ze środowiska, z którym nigdy bym się nie zetknęła w codziennym życiu” – stwierdziła kobieta i dodała, że rodzina często wspólnie jadała z gościem posiłki i prowadziła dyskusje. „Dało mi to możliwość spersonalizowania problemu, z którym konfrontujemy się na co dzień. Mam osobiste zrozumienie powodów, dla których zdecydował się wyjechać, ryzyka, które podjął, żeby dostać się do Europy i determinacji, jaką musiał się wykazać, by się przystosować i zostać”. Nie zawsze jednak wszystko szło gładko, dodaje paryżanka: „Język był chyba największą przeszkodą. Pomimo lekcji francuskiego trzy razy w tygodniu, komunikacja nie zawsze była łatwa i czasem wymagała dużej koncentracji, co nie było łatwe po całym dniu spędzonym w pracy”.

Tym, którzy chcą pójść w jej ślady, kobieta radzi, żeby ustanowili sobie limit czasowy, który w razie potrzeby będą mogli przedłużyć. „Nie obiecujcie zbyt wiele zbyt szybko. Lepiej zaproponować przedłużenie pobytu, niż prosić, żeby się wyprowadzili” – powiedziała kobieta; zasugerowała też zapoznanie się z podstawowymi informacjami dotyczącymi ojczyzny uchodźcy oraz ustanowienie zasad panujących w domu, obowiązujących wszystkich domowników. „Biorąc wszystko pod uwagę, nie powiedziałabym, że to doświadczenie zmieniło moje życie, ale z pewnością je wzbogaciło. Zrobiłabym to jeszcze raz bez wahania” – powiedziała serwisowi The Local.

Autorstwo: aQ
Na podstawie: TheLocal.fr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Logika 21.08.2016 15:53

    Nie wiem jak innym ale mi ciężko się czyta taką propagandę.

  2. kamikaze_dragon 22.08.2016 08:43

    Propaganda pełną gębą jak nic. Kto uwierzy w takie bajki, kto to zrobi? Chyba człowiek niespełna rozumu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.