Smartfony i tablety uzależniły już 47% dzieci

Opublikowano: 25.09.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Zdaniem rodziców biorących udział w ankiecie prawie połowa dzieci jest uzależniona od tabletów i smartfonów.

Około 47 procent matek i ojców stwierdziło, że ich dzieci spędzają zbyt wiele czasu przed ekranami, a 43 procent stwierdziło, że jest to podobne do emocjonalnego uzależnienia.

Badanie przeprowadzone przez ComRes dla Channel 4 News wskazało, że nieco ponad połowa rodziców martwi się, że ich dzieci są narażone na seksualne treści w urządzeniach elektronicznych, a 52 procent stwierdziło, że martwią się spotkaniami z nieznajomych w Internecie.

Okazało się także, że dzieci spędzają przed ekranami średnio prawie trzy godziny dziennie, czy to grając w gry, oglądając filmy na „YouTube”, czy udzielając się na stronach społecznościowych.

Źródło: PrisonPlanet.pl

TAGI: , , ,

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym za pomocą formularza kontaktowego.

Komentarze można dodawać przez 7 dni od daty publikacji
1 wypowiedź

  1. balcer 25.09.2015 20:04

    Pozostaje pociechom powtarzać za Coveyem do znudzenia, że gapienie sie na ekrany powoduje spadek kreatywności i otępienie umyslowe. Najbogatsi ludzie oglądają TV (czyli przez analogię część treści z YouTube) przez 1h tygodniowo! … a które dziecko chciałoby być biedne? Pytanie wcale nie jest takie retoryczne, bo w ilu bajkach bogaci są źli, a biedni zawsze dobrzy. Dziecko chłonie ten przekaz i marnuje swój czas, by sie nie uczyć i być w przyszłości biedne … czyli to dobre z bajek.